Obszary zabiegowe

Ta technika obejmuje trzy obszary leczenia:

а) bezpośrednia okolica kołnierza szyjnego (pierwszy obszar zabiegowy);

b) czoło (drugi obszar zabiegowy)

c) projekcja nadnerczy (trzeci obszar zabiegowy).

 

Pierwsza okolica znajduje się na tylnej powierzchni szyi i częściowo na plecach. Dlatego taki obszar przypomina kołnierzyk.

Drugi obszar znajduje się na czole.

Trzeci obszar stanowią projekcje nadnerczy. Obszar ten znajduje się w miejscu przecięcia się linii przechodzącej od dolnego kąta łopatki do ostatniego żebra (ryc. 4).

 

Najpierw należy poddać terapii okolice kołnierza szyjnego, a następnie projekcję czoła i nadnerczy.

 

Elektrodę urządzenia należy przyłożyć pionowo.

 

Jak wykonać technikę „obszaru kołnierza” w SDM

Sposób, w jaki należy obserwować podczas wykonywania techniki w SDM, jest prawie taki sam dla urządzeń profesjonalnych i domowych.

Lewą i prawą stronę pierwszego obszaru należy traktować osobno; linia przechodząca wzdłuż grzbietów kręgosłupa jest traktowana jako linia oddzielająca.

Leczenie należy rozpocząć po lewej stronie od obszaru zlokalizowanego tuż poniżej owłosionej część głowy. Długą krawędź elektrody należy ustawić w odległości jednego centymetra od kręgosłupa.

Zabieg należy przeprowadzić powoli przesuwając mocno dociśniętą do skóry elektrodę. Unikaj tworzenia „fali skórnej” przed urządzeniem.

Schemat ruchu elektrody przedstawiono na rys.5.

 

 

Zabieg należy kontynuować do momentu uzyskania  wtórych objawów, ale nie więcej niż pięć razy. W przypadku wykrycia objawów wtórnych, obszary ich manifestacji należy traktować zgodnie z punktem 2.4.

W podobny sposób postępujemy z prawą stroną.

 

Następnie należy wybrać najbardziej wyraźny objaw spośród wszystkich objawów drugorzędnych wykrytych po lewej i prawej stronie i dodatkowo potraktować ten obszar zgodnie z punktem 2.4 instrukcji.

 

Następnym obszarem, który należy poddać zabiegowi, jest czoło.

 

Ostrzeżenie! Zmniejsz moc do minimum przed zabiegiem na obszarach czoła, a następnie płynnie zwiększaj poziom mocy, aby osiągnąć komfortowy poziom. Poziom mocy należy dobrać na bocznej powierzchni szyi.

 

Podczas zabiegu na czoło nie przesuwamy elektrody, tylko ustawiamy ją kolejno na obszarach skóry w kolejności podanej na ryc. 5. Każde ustawienie trwa 1 minutę.

 

Dodatkowo stymulujemy obszary znaków pomocniczych po obu stronach czoła, jak określono w punkcie 2.4.

 

Następnie pobudzamy obszar projekcji nadnerczy, przesuwając elektrodę na niewielką odległość. Najpierw po lewej, potem po prawej.

 

Przed zabiegiem należy wybrać poziom mocy.

 

Dodatkowe obszary znaków należy traktować dodatkowo, jak określono w punkcie 2.4 niniejszego dokumentu.

 

Jak wykonać technikę „obszaru kołnierza” w IDM

Obszary należy leczyć w IDM kolejno, przesuwając elektrodę w kolejności podanej na ryc.4.

 

W przypadku użycia  urządzeń domowych , ustawiamy  IDM. (Dioda „D” świeci, patrz instrukcja obsługi).

 

Każdą pozycję należy traktować do podania pełnej dawki, tj. Gdy zapalą się wszystkie cztery diody i rozlegnie się sygnał dźwiękowy (patrz instrukcja obsługi).

 

Drugorzędne obszary znaków powinny być wykrywane zgodnie z najdłuższym okresem wymaganym do uzyskania pełnej dawki. Za najbardziej aktywny należy uznać obszar o najdłuższym okresie dawkowania (mały obszar asymetrii). Jeżeli wykryte zostaną obszary z prawie równymi maksymalnymi okresami czasu wymaganymi do uzyskania pełnej dawki, należy wybrać obszar, który znajduje się ponad wszystkimi innymi obszarami.

 

Najbardziej aktywne obszary (małe obszary asymetrii) po lewej i po prawej stronie należy leczyć trzykrotnie, aż do pełnej dawki.

 

Obszar, w którym zabieg do pełnej dawki zabiera więcej czasu, powinien być leczony dodatkowo, trzykrotnie w kolejności, aż do uzyskania pełnej dawki z włączonym trybem modulacji częstotliwości (częstotliwości oscylacyjnej).

 

Następnie kontynuujemy sesję na czole.

 

W odległości równej szerokości elektrody od środkowej linii czoła – trzy ustawienia na skroni po lewej i trzy ustawienia po prawej. Należy w tych  miejscach określić najbardziej aktywne obszary po lewej i po prawej stronie i zastosować w ich obszarze dodatkową stymulację trzy razy, aż do uzyskania pełnej dawki.

 

Obszar, na którym zabieg do pełnej dawki wymaga więcej czasu, należy poddać zabiegowi trzykrotnie z rzędu do pełnej dawki i włączyć tryb modulacji częstotliwości (częstotliwość oscylacyjna).

 

Obszar projekcji nadnerczy znajduje się w miejscu przecięcia się linii przechodzącej od ostrej krawędzi łopatki z ostatnim żebrem.

 

Stymulujemy lewą i prawą powierzchnię czoła aż do pełnej dawki.

 

W przypadku korzystania z urządzeń serii Professional w IDM, należy traktować obszary w kolejności określonej na Rys. 4. Działania należy wykonywać w tej samej kolejności, w jakiej zaobserwowano przy wykonywaniu techniki „3 ścieżek”, obszary najbardziej aktywne należy leczyć. w kolejności do pełnej dawki wyzerować i zakończyć zabieg na najbardziej aktywnym obszarze w trybie „FMVar” .

 

Część lewą i prawą należy traktować niezależnie, tzn. Nie porównuje się najbardziej aktywnych części lewej i prawej strony.

 

Leczenie w ostatnim ustawieniu elektrod wszystkich trzech obszarach powinno być prowadzone aż do pełnej dawki.