• Jakie schorzenia można leczyć urządzeniem SCENAR ?

    Lista chorób, które można leczyć naszym urządzeniem jest długa. Wśród nich: urazy, złamania, oparzenia, różne choroby stawów i układu mięśniowo-szkieletowego, ginekologia, problemy kosmetologiczne, rekonwalescencja po operacjach chirurgicznych, choroby układu nerwowego, oddechowego i sercowo-naczyniowego, gastroenterologia i wiele innych.

  • Dlaczego urządzenia SCENAR są drogie ?

    Urządzenia SCENAR nie są drogie! W rzeczywistości urządzenia SCENAR do użytku domowego są dość przystępne cenowo, nawet w porównaniu do niektórych elektrostymulatorów czy aparatów do elektrostymulacji. Kupowanie ich dość szybko rekompensuje nie tylko poprawa zdrowia, ale przede wszystkim oszczędność pieniędzy na drogich produktach farmaceutycznych, których efekt nie zawsze odpowiada ich cenie. Co więcej, nadmierne używanie  produktów farmaceutycznych jest bardzo często szkodliwe dla organizmu i ma wiele skutków ubocznych. Nie ma takich efektów podczas używania SCENARU.
    Urządzenia profesjonalne są znacznie droższe, ponieważ mają znacznie większą liczbę funkcji specjalnych. Przeznaczone są dla lekarzy i fizjoterapeutów choć po odpowiednim przeszkoleniu każdy może z nich korzystać. Jednak zakup tych urządzeń jest inwestycją która szybko się zwraca, ponieważ jeśli używasz ich prawidłowo, mogą wyleczyć wiele chorób.

  • Od czego zależy efektywność urządzeń SCENAR ?

    Zależy to od kilku czynników. Rodzaj urządzenia, wiek pacjenta, kompetencje terapeuty, charakter choroby i cechy indywidualne pacjenta. Ciało dziecka reaguje szybciej niż ciało seniora. Ostry ból ustępuje już podczas pierwszej sesji zabiegowej, choroby przewlekłe leczą się znacznie dłużej i wymagają udziału lub konsultacji terapeuty SCENAR. 
    Zasada oddziaływania sygnału SCENAR jest taka sama we wszystkich modyfikacjach urządzenia. Przy prawidłowym zastosowaniu metody efekt leczniczy zwykle uwidacznia się już podczas pierwszej sesji zabiegowej. Podczas leczenia chorób przewlekłych efekt pojawia się po kilku sesjach lub po zakończeniu kuracji. Czasami po kilku sesjach nie ma widocznego efektu i nagle pojawia się poprawa. Często obserwujemy szybkie wyzdrowienia. 

  • Jak wykorzystać SCENAR w kosmetologii ?

    Efekt kosmetyczny jest zwykle współwystępujący, najczęściej pojawia się przy leczeniu innych schorzeń aparatem SCENAR. W międzyczasie opracowaliśmy metodę wykorzystania urządzenia SCENAR w kosmetologii. Chodzi o to, że skóra szyi i twarzy jest traktowana w specjalnym trybie wzdłuż linii masażu. Osiągnięty efekt jest stabilny przez długi czas, a skóra nie przyzwyczaja się do działania SCENARU. W protokołach kosmetologicznych wykorzystuję się specjalnie dedykowane do tego celu elektrody.

  • Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania urządzeń SCENAR ?

    Nie zawsze możemy użyć SCENAR do terapii. Jednak są to typowe przeciwwskazania jak do stosowania elektroterapii:
    – nie wolno stosować do leczenia pacjentów, którzy mają wszczepiony elektryczny rozrusznik serca i inne urządzenia elektryczne (pompy insulinowe, endoprotezy ślimakowe itp.). Istnieje obawa, że ​​mogą one działać nieprawidłowo lub nawet zawieść,
    – osobom pod wpływem alkoholu nie wolno używać SCENAR do samodzielnego leczenia, ponieważ percepcja poziomu energii i czasu oddziaływania urządzenia nie są w tym stanie prawidłowo postrzegane,
    – nie należy stosować do leczenia osób z zaburzeniami czucia,
    – nie należy stosować w przypadku ostrych chorób zakaźnych z nieokreśloną diagnozą,
    – gorączka.

     

  • Co to jest biofeedback ?

    W naszym urządzeń SCENAR jest to efekt, który pojawia się podczas każdej sesji zabiegowej urządzeniem. Konstrukcja SCENAR pozwala urządzeniu „czuć” informację zwrotną organizmu na impuls SCENAR. Na podstawie tej informacji zwrotnej urządzenie automatycznie dostosowuje parametry impulsu i „wyszukuje” strefy, które wymagają szczególnej uwagi terapeuty. Oznacza to, że ciało pacjenta „pokazuje” terapeucie, które strefy wymagają uwagi. W związku z tym na sesji zabiegowej SCENAR istnieje trójstronne połączenie: pacjent – urządzenie – terapeuta. W rezultacie efektywność każdej sesji wystarczająco wzrasta.

  • Co to jest sygnał neurologiczny ?

    Ludzki mózg odbiera impuls urządzenia  SCENAR jako sygnał z własnego układu nerwowego i odpowiednio na niego reaguje. Jednocześnie impuls SCENAR nie przypomina żadnego innego sygnału znanego mózgowi (ciepło, zimno, ból itp.). Brak podobieństwa sygnału stymuluje układ nerwowy – przyciąga uwagę mózgu do problematycznych narządów i tkanek ciała. Mózg wprawia w ruch postęp ich regeneracji, stymulując jednocześnie funkcje regulacyjne całego organizmu.

  • Czy terapia SCENAR jest bolesna ?

    Jeśli energia (siła) zabiegu była początkowo ustawiona zbyt wysoko, może to powodować dyskomfort podczas kontaktu ze skórą. Wystarczy zmniejszyć energię, a dyskomfort stanie się przyjemnym mrowieniem. Dlatego należy ostrożnie regulować energię zabiegu, powoli zwiększając ją do pożądanego poziomu.

    W przypadku bólu ostrego stosuje się jednak intensywną kurację, która jest bliska progu bolesności. W takim przypadku proces leczenia może być nieprzyjemny. Aby było mniej uciążliwe, przesuń elektrodę wzdłuż strefy leczenia. Jeśli to nie pomoże, po prostu zmniejsz energię leczenia.
    Co więcej, możesz czuć się senny lub zamiast tego pełen energii. Pacjenci mogą również odczuwać gorąco lub pocić się. Są to reakcje wegetatywne organizmu, typowe dla zabiegu SCENAR. Kończą się szybko i są oznaką skuteczności zabiegu. Jeśli jednak takie reakcje są zbyt intensywne, należy przerwać zabieg.

  • Jak szybko pomaga SCENAR ? Ile zabiegów potrzebuję ?

    Nie ma uniwersalnego algorytmu leczenia dla wszystkich sytuacji. Wiele zależy od początkowego stanu pacjenta i umiejętności terapeuty. Pojedyncza sesja zabiegowa może trwać od 2-3 do 40 minut.
    Poza tym w przypadku ostrego bólu czas sesji nie jest głównym kryterium – należy pracować aż do osłabienia lub ustąpienia bólu iw razie potrzeby powtarzać sesje nawet kilka razy dziennie.
    Czas trwania kuracji również może się różnić i zależeć od konkretnych wskazań. Jeden cykl zabiegowy trwa do 20 minut, w niektórych przypadkach do 40 minut, a cały proces leczenia może zająć kilkanaście tygodni.